تبلیغات در اینستاگرام و اصولی که باید در پیجتون رعایت شود

تبلیغات در اینستاگرام یکسری قواعدی دارد که شما را به شدت با دیگران متمایز می کند.

پس قبل از اینکه تبلیغات خودتون رو شروع کنید به نکاتی که بهتون میگم حتما گوش کنید و عمل کنید و نتیجش رو برای ما کامنت بذارید.


۱. عکس‌های قوی و طبیعی

به منظور اینکه تبلیغات اینستاگرامی‌تان به افزایش فروش، یادآوری تبلیغات و شهرت برند شما منجر شوند، استفاده از عکس‌هایی با کیفیت بالا یک ضرورت است. در کنار اینکه عکس‌ها باید چیزی بیش از یک عکس «معمولی و محو» باشند، باید طبیعی و اینستاگرامی نیز به نظر برسند تا افراد صرفا به خاطر تبلیغاتی بودن‌شان، آنها را رد نکنند.

 

تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در اینستاگرام

 


۲. از برندینگ بکاهید

پستهایتان  نباید به بازدیدکننده این حس را منتقل کنذ که دارید مستقیما چیزی را به آنها می‌فروشید.

با اینکه قرار دادن لوگوی‌ برندتان روی عکس‌ها بسیار وسوسه‌انگیز است، نباید اجازه دهید که برندتان روی عکس سایه بیاندازد. بلکه عناصر خلاقانه‌ی عکس‌تان باید برند یا محصول‌تان را معرفی کنند.

سونی در یکی از پست‌هایش، برندسازیِ کمتری نسبت به سایر پست‌های اینستاگرامی‌ آنها داشت. حالا ببینیم نتیجه چطور بود؟ ۴۳ رتبه ترفیع در یادآوری تبلیغات، ۶ رتبه ترفیع در آگاهی از محصول و ۶ رتبه ترفیع در پیام‌رسانی!

نمونه کار برندینگ شرکت سونی
نمونه کار برندینگ شرکت سونی

3. از هشتک درست استفاده کن

یکی دیگر از تفاوت‌های اینستاگرام و فیسبوک «هشتگ‌ها» هستند.

 

از هشتک درست استفاده کن
از هشتک درست استفاده کن

 

در حالی که «هشتگ‌ها» در فیسبوک چندان برجسته و مورد توجه نیستند، در اینستاگرام عکس این قضیه صادق است. همان‌طور که در نکته‌ی اول گفته شد، تبلیغات اینستاگرامی شما باید مانند بخشی از جریان طبیعی پست‌های اینستاگرامی به نظر برسند. پس هشتگ‌ها را به پست‌های‌تان اضافه کنید.

«هشتگ‌‌گذاری» یک ضرورت است و طبق پژوهشی که توسط سایتِ «تِرَک‌مِیوِن» (TrackMaven) انجام شده است، پست‌هایی با ۱۱ هشتگ، بیشترین تبادلات را داشته‌اند.

علاوه بر استفاده از چند هشتگ، توجه کنید که حتما از واژه‌های صحیح استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کمیت همه‌چیز نیست و باید «کیفیت» را نیز به حساب آورید.

 

فهرستی از منابعی برای یافتن هشتگ‌های مناسب را در ادامه می‌بینید:

 

یکی از آگهی‌هایِ بانک چندملیتی Scotiabank، یکی از چندین تبلیغی بود که از کاربران خواسته بود که چند مورد را در یک فیلم تشخیص دهند. این کمپین از هشتگ معروف «ThingsOrganizedNeatly» استفاده کرده بود (هشتگ به عکس مرتبط بود).

در انتهای این کمپین، اینستاگرام ۲۰ رتبه افزایش در یادآوری تبلیغات و ۶ رتبه افزایش در آگاهی از برندرا برای Scotiabank گزارش کرد.

 


4. اطلاعات عمومی داشته باشید

قبل ازاینکه تبلیغاتتون رو استارت بزنید کامل در رابطه با روند تبلیغات سوال کنید.

به عنوان مثال:

گروه تبلیغاتی اکسین مارکتینگ خیلی تو زمینه تبلیغات گسترده که یکی از شاخه های اون تبلیغات گسترده براساس ایمپرشن هستش انجام میده و خیلی از مشتریان در رابطه با این موضوع اطلاعی ندارند و زمانی که تبلیغات رو استارت میکنیم و میره تازه متوجه میشن چقدر تبلیغات ایمرشن خوب بوده و تازه شروع میکنند به سوال کردن که:

 

  • چطوری تبلیغ کردی ؟
  • کدوم پیج ها تبلیغمون رفت ؟
  • اگه اینار برم بازم مثل سری اول جواب میگیرم ؟

و…

پس قبل از شروع به کار سوالاتتون رو تو یه برگه بنویسید و دونه دونه بپرسید که هم خوتون کامل درباره روند تبلیغات اطلاعات داشته باشید هم مجری تبلیغاتی شما بدون سردرگمی به سوالای شما جواب بده.

7 می 2020
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.